0

KATEGORIE

Menu

Fenistil 1mg/g gel 30g

Humánní léčivý přípravek

Rychlá a účinná úleva od svědivé podrážděné pokožky různého původu: svědivá vyrážka, poštípaní hmyzem, spálení od slunce, povrchové popáleniny, kopřivka. Forma gelu má chladivý účinek. Čtěte pozorně příbalový leták.


251 
Uvedená cena platí pouze pro nákupy v e-shopu lekarnalemon.cz. Cena v lékárnách se může lišit.
od 499 Kč
od 1 500 Kč
30


Za dalších získáte dopravu ZDARMA! Osobní odběr zdarma od 499 Kč | Doprava zdarma od 1 500 Kč

Rychlá a účinná úleva od svědivé podrážděné pokožky různého původu: svědivá vyrážka, poštípaní hmyzem, spálení od slunce, povrchové popáleniny, kopřivka. Forma gelu má chladivý účinek. Čtěte pozorně příbalový leták.

Fenistil gel se používá k úlevě od podrážděné svědivé pokožky, jako jsou vyrážky, kopřivka, bodnutí hmyzem, popáleniny od slunce a pomáhá i na mírné povrchové popáleniny.

Fenistil gel obsahuje účinnou látku spadající do skupiny léčiv označovaných jako antihistaminika a má i chladivý účinek.

Fenistil gel rychle proniká do kůže, neobsahuje alkohol, parfémy ani barviva a je vhodný k použití pro děti i dospělé. U kojenců a malých dětí se vyhněte použití na rozsáhlých oblastech kůže, zejména pokud jsou na ní otevřené a zanícené rány.

Výhody:

  • Rychle zmírňuje svědění a podráždění kůže
  • Účinně uleví od svědivé podrážděné pokožky různého původu
  • Forma gelu má chladivý účinek
  • Pro děti (od 6 měsíců věku) i dospělé
  • Nemastí, nelepí
  • Rychle proniká do kůže
  • Neobsahuje alkohol, parfémy ani barviva

Jak Fenistil gel funguje?
Fenistil gel zmírňuje svědění kůže zablokováním účinku histaminu, který se v těle uvolňuje při styku s alergenem a vyvolá rozvoj alergické reakce. Protože léčivá látka gelu proniká snadno do pokožky, dochází k rychlé úlevě od podráždění a svědění kůže. Fenistil gel má při místní aplikaci také lokálně anestetický účinek (zmírňuje vnímání bolesti).

Fenistil gel dávkování:

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

2–4krát denně nanášejte gel na postižené místo. Při nanášení netlačte na kůži, ani ji neškrábejte.

U kojenců (od 6 měsíců věku) a malých dětí nenanášejte přípravek na rozsáhlejší kožní plochy (tj. větší než je plocha dvou dětských dlaní), obzvláště ne na narušenou nebo zánětlivě změněnou pokožku.

Pokud příznaky do týdne neustoupí či pokud se příznaky Vašeho dítěte nezlepší během dvou dnů, poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 14 dnů.

Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

  • Čtěte pozorně příbalový leták.

Fenistil 1mg/g gel 30g
PDK 3373603
ATC DIMETINDEN
SUKL kód 0173497
Farmakoterapeutická skupina Dermatologica
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav skladem

Zákazníci také kupují