0

KATEGORIE

Menu

Vyzrajte na nedostatky vaší krásy

Trápí vás vrásky a drobné nedokonalosti pleti? Toužíte po hustých a dlouhých řasách? Vyzkoušela jste už kdejaký přípravek a nic pořádně nezabírá? Nezoufejte a nechte si od nás poradit.

Stárnutí pleti

Každá žena si přeje mít bezchybnou pleť bez pupínků a vrásek, avšak čas je neúprosný a nelze jej zastavit. Pleť začíná stárnout už kolem 25. roku života, kdy v těle klesá množství kolagenu a začínají se objevovat první mimické vrásky. Na stav a kvalitu pleti má vliv nejen věk, ale také okolní prostředí, životní styl, genetika nebo péče o pleť. Okolo třicítky můžeme na pleti pozorovat úbytek vody a snížení pružnosti. Rovněž v těhotenství dostává pleť pořádně zabrat. Kvůli hormonálním změnám produkuje pokožka více mazu a může se tak objevit akné. S příchodem čtyřicítky se výrazně mění horní vrstva kůže a pleť je náchylnější k hrubosti a suchosti. Vrásky se prohlubují, pleť ztrácí pevnost a získává matný odstín. Objevují se i první pigmentové skvrny. V období menopauzy se vlivem poklesu hormonů zhoršuje kvalita pleti a zrychluje její stárnutí. Po šedesátce se na pleti projevuje hyperpigmentace neboli stařecké skvrny a ovlivňuje jí i gravitace. Po sedmdesátce pleť čelí snížení imunitní funkce kůže a je tak náchylnější k infekcím.

Proč je kolagen tak důležitý?

Kolagen je bílkovina, která se vyskytuje v celém těle. Nachází se v zubech, vlasech, střevech, svalech, kostech a také v kůži. Právě kolagen udržuje pleť hladkou a pevnou. Jeho produkce však postupem času klesá. Mezi dvaceti a třiceti lety věku kůže ztrácí přibližně 1 % kolagenu ročně. Ztráta kolagenu se s přibývajícím věkem a vlivem dalších faktorů zrychluje a okolo 50. roku života už ztrácíme až 5 % kolagenu ročně. I když lze kolagen přijímat v potravinách (vaječný žloutek, losos, tuňák, oříšky, paprika, listová zelenina), tak přírodní kolagen tělo špatně vstřebává a tepelnou úpravou se dokonce poškozuje. Doporučená denní dávka kolagenu se pohybuje okolo 3-10 g kvalitního kolagenu denně. Takové množství nelze ze stravy přijmout, proto odborníci doporučují doplňovat kolagen ve formě doplňků stravy.

Napojte pleť kolagenem

Mnohem lepšího účinku dosáhneme užíváním tzv. hydrolyzovaného kolagenu, který naše tělo vstřebává lépe než přírodní kolagen. Navíc v kombinaci s dalšími látkami, např. vitaminem C, dosáhneme většího efektu. Vyzkoušet můžete novinku z lékárny – kolagenový drink Pleťové hnojivo. Jedná se o doplněk stravy ve formě osvěžujícího nápoje s chutí tropického ovoce. Štědrou porci kolagenu doplňuje extrakt vinné révy, který pleť intenzivně hydratuje, vyživuje a propůjčuje jí svěží a rozzářený vzhled. Obsažený extrakt zeleného čaje redukuje vrásky i nedokonalosti pokožky, celkově pleť vyhlazuje a omezuje projevy celulitidy. Vitamin C podporuje tvorbu kolagenu v pokožce a vitamin B5 redukuje únavu i vyčerpání pleti. Vysoká dávka biotinu v Pleťovém hnojivu působí blahodárně nejen na stav pleti, ale i vlasů a nehtů.

Nedaří se vám dosáhnout dlouhých řas?

Nejen krásná pleť, ale také svůdný pohled a oči orámované dlouhými a hustými řasami jsou symbolem ženské krásy. Ne každou ženu příroda dostatečně obdařila, a proto za touhou po hezčích řasách jsou ženy schopny podstoupit téměř cokoliv. Mezi nejčastější způsoby patří nalepovací řasy. I když je výsledek vidět ihned, mnohdy s sebou přináší i určitá úskalí. K nalepení umělých řas potřebuje žena notnou dávku šikovnosti a trpělivosti. Nalepovací řasy je však nutné před spaním sundat, což při každodenním nošení vede k poškození a vypadávaní řas, zejména ve vnitřním koutku. Občas se také u citlivých jedinců může objevit alergická reakce na lepidlo. Navíc s umělými nalepovacími řasami nikdy nedosáhnete přirozeného vzhledu a vždy budete vypadat jako mrkací panenka. Další možností je prodloužení a zahuštění řas v kosmetickém salónu, při kterém jsou na přírodní řasy aplikovány řasy umělé. I zde je však výsledek pouze dočasný a prodloužení většinou vydrží 4-6 týdnů. Poté je nutné nechat řasy znovu doplnit, což je nejen velmi nákladné pro naši peněženku, ale také to poškozuje přirozené řasy, které mají tendenci více vypadávat. 

Už jste slyšeli o řasovém séru?

V poslední době roste oblíbenost sér na řasy, která dokáží za pár týdnů doslova zázraky. Nijak nezatěžují přírodní řasy a aplikace je velmi jednoduchá. Pomocí štětečku stačí sérum nanést podél horní i dolní linie řas každý večer před spaním. Sérum stimuluje folikuly, a díky nim jsou řasy delší a objevují se i nové řasy. Výsledky lze vidět už po prvním měsíci, ideální je však sérum používat alespoň 3 měsíce. Vyzkoušet můžete sérum Řasové hnojivo, které zajišťuje rychlou a efektivní stimulaci růstu řas, omezuje jejich vypadávání a celkově zlepšuje kvalitu, délku, hustotu i objem řas. Vhodné je také pro obnovu růstu obočí, například po nešetrném vytrhávání. Koncentrované složení spojuje účinky jedinečné složky Genistein, stimulující růst nových řas, kofeinu, biotinu, kreatinu zajišťující obnovu keratinových buněk a regeneraci stávajících řas a pečujícího panthenolu.


Doporučujeme