0

KATEGORIE

Menu

Jak vybrat ten nejlepší přípravek proti vypadávání vlasů?

Každá žena touží po krásných, dlouhých a hustých vlasech, ale až 55 % žen trápí problémy s vypadáváním vlasů. Na trhu existuje nepřeberné množství šamponů, olejů, masek a doplňků stravy, které mají pomoci zastavit padání vlasů a zlepšit jejich vzhled. Jak si ale vybrat ten správný přípravek? Poradíme vám.

Proč vlasy padají?

Člověk má na hlavě v průměru asi sto tisíc vlasů. Každý vlas se nachází v jiné fázi růstu, a proto je vypadávání naprosto běžnou záležitostí. Podle odborníků nám za den vypadne průměrně 50-100 vlasů, při mytí hlavy až 300. Vlasy také více padají na jaře a na podzim, ale tento jev trvá jen 4-6 týdnů. Zcela běžné je také nadměrné padání vlasů po porodu, ke kterému dochází vlivem poklesu hladiny estrogenu v těle. Tzv. poporodní vypadávání vlasů se objevuje kolem 3.-4. měsíce po porodu a obvykle trvá půl roku, maximálně rok. I když je padání vlasů normální, není to pro ženy nic příjemného, a navíc jim to často snižuje sebevědomí. Proto by ženy měly padání vlasů řešit zavčasu a nečekat, až se objeví prořídlá místa.

Dodejte vlasům potřebné aminokyseliny

Pokud chcete zamezit nadměrnému vypadávání vlasů, je důležité dbát na výživu zevnitř. Kromě změny jídelníčku je vhodné doplnit potřebné látky ve formě doplňků stravy. Zásadní roli pro růst a kvalitu vlasů hrají aminokyseliny. Ty tvoří základní stavební složku všech bílkovin. Právě bílkoviny společně s keratinem utváří vlasové vlákno a dodávají vlasům pevnost a sílu.

  • L-Methionin je velmi silný antioxidant, který regeneruje vlasy, snižuje jejich lámavost a dodává jim sílu. V přírodní formě se vyskytuje například v obilovinách, oříškách, rybách, jogurtu nebo v mase.
  • L-Cystein se podílí na tvorbě keratinu, který je nedílnou součástí našich vlasů. Díky cysteinu dochází ke zpevnění vlasů a zároveň podporuje jejich růst. Cystein najdeme v cibuli, česneku, brokolici, paprice a vejcích.
  • Také L-Tyrosin je nepostradatelnou aminokyselinou v boji proti vypadávání vlasů. Zdroji tyrosinu jsou ryby, mléčné produkty, mandle, dýňová semínka a sójové výrobky.

Biotin

Biotin neboli vitamin B7 je často označován jako „vitamin krásy“. Nedostatek biotinu se totiž projeví na naší pokožce, nehtech a především vlasech. Ty mohou začít více padat nebo se dokonce mohou objevit nepříjemné lupy či seborea. Biotin dodává vlasům pevnost a pružnost a zpomaluje jejich stárnutí.    

Zinek

Jednou z příčin nadměrného vypadávání vlasů může být i nedostatek zinku. Jeho deficit se projevuje také pomalým růstem vlasů, zvýšenou lámavostí a křehkostí. Proto je vhodné ho pravidelně doplňovat. V potravinách se zinek nachází zejména v mořských plodech (ústřice, humři, krabi), otrubách, pšeničných klíčkách, dýňových semínkách nebo vaječném žloutku.

Pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice jsou skvělým zdrojem bílkovin, vitaminu B, stopových prvků a minerálů. Díky tomuto složení dokáží posílit imunitní systém, snížit únavu, pročistit pokožku, ale také podpořit regeneraci vlasů a nehtů. Jsou tak vhodné pro vlasy poškozené odbarvováním, žehlením a fénováním, jelikož jim dodávají ztracenou sílu, lesk a hedvábnost.

Kyselina listová

Kyselina listová neboli vitamin B9 je nenahraditelnou živinou důležitou pro správné fungování lidského těla. Nachází se v mnoha potravinách, především v zelené zelenině. Nedostatek kyseliny listové může zastavit přirozený růst vlasů a způsobit jejich nekontrolovatelné padání. Množství kyseliny listové v potravinách však není tak velké a tepelnou úpravou může dojít k jejímu zničení. Je tak lepší doplňovat kyselinu listovou ve formě doplňků stravy, u kterých je zaručena 100% vstřebatelnost.

První pomoc z lékárny

Všechny látky a vitaminy nezbytné pro růst a podporu vlasů naleznete v unikátnímu doplňku stravy DonnaHAIR® Forte se zvýšeným obsahem aminokyselin, pivovarských kvasnic a biotinu, který pomáhá při zvýšeném vypadávání vlasů, podporuje přirozenou kvalitu vlasů a jejich pevnost. Navíc je obohacen o extrakt kopřivy dvoudomé, který podporuje tvorbu keratinu. Ten tvoří až 90 % vlasu a jeho nejdůležitější součástí jsou aminokyseliny. V každé tobolce DonnaHAIR® Forte najdete aminokyseliny hned tři – metionin, cystein, tyrosin, které jsou klíčové pro strukturu a zdraví vlasu. Složení přípravku je speciálně přizpůsobeno také pro potřeby těhotných a kojících žen.


Doporučujeme