0

KATEGORIE

Menu

Jak posílit imunitu ve vyšším věku?

Obranyschopnost člověka s přibývajícím věkem slábne, a proto by měli starší lidé a senioři podporovat svou imunitu. Jak na to? Vsaďte na houbu Reishi!

Co je to imunita?

Imunita je schopnost organizmu bránit se cizorodým látkám z vnějšího i vnitřního prostředí. Základním stavebním prvkem imunity jsou bílé krvinky, které mají dvě role. Rozpoznat a pohltit cizorodé objekty a zničit poškozené buňky. Na podzim a v zimě musí imunita nejčastěji odolávat virům a bakteriím, které způsobují různá respirační onemocnění.

Imunita věkem slábne

Stárnutí je velmi individuální proces. Jak stárne naše tělo, stárnou také orgány, což vede ke snižování naší obranyschopnosti. Imunitní systém starších osob už není tak přizpůsobivý a jeho ochranná bariéra může být snadno prolomena. Na známé podněty, se kterými se v minulosti opakovaně setkaly, reagují bílé krvinky seniorů správně a efektivně. Pokud se však setkají s něčím zcela novým, nedokážou správně odpovědět. Proto jsou senioři rizikovou skupinou v boji s novými onemocněními, např. covid-19.

Co snižuje imunitu?

Počet bílých krvinek se liší v závislosti na věku, ale také na stavu organismu. Pokud jsme například oslabení předchozí nemocí nebo nezdravým životním stylem, je bílých krvinek méně, a tak je naše imunita zranitelnější. Právě starší osoby a senioři trpí různými nemocemi, a tak je jejich obranyschopnost oslabená. Mezi ty nejrizikovější nemoci, které snižují imunitu patří cukrovka, obezita, ateroskleróza a některá autoimunitní onemocnění. Dalšími viníky oslabené imunity jsou: kouření, nedostatek pohybu, špatná skladba jídelníčku, nedostatek spánku, alkohol a léky. Nesmíme zapomenou ani na stres. Při stresových situacích produkuje naše tělo méně bílých krvinek, a naopak uvolňuje hormon kortizol a je tak následně více náchylné k nemocem.

Základem je prevence

Většina lidí začne řešit oslabenou imunitu až ve chvíli, kdy je skolí nějaké onemocnění. Právě senioři by měli více dbát na prevenci a snažit se imunitu posilovat v průběhu celého roku, nejen na podzim a v zimě. Obranyschopnost si lze udržet zdravým životním stylem, především pohybem na čerstvém vzduchu a pestrou vyváženou stravou bohatou na antioxidanty, vitaminy C a B, minerály, stopové prvky a další významné nutrienty. Péče o zažívání je také důležitá, protože právě ve střevním mikrobiomu sídlí většina buněk imunitního systému. Senioři by tak měli do svého jídelníčku zařadit zakysané mléčné výrobky, jogurty a kefíry. Pokud potřebné látky nejsou tělu dodávány ze stravy, existuje na trhu velké množství doplňků stravy na podporu imunity.

Už jste slyšeli o zázračné houbě Reishi?

Posílit obranyschopnost a zlepšit celkovou vitalitu vám pomůže i houba Reishi, která je pro své blahodárné účinky často nazývána jako „zázračná houba“ nebo „elixír věčného mládí“.  Houbu Reishi využívali už před více než 2 000 let obyvatelé Asie k léčení nejrůznějších neduhů.

Reishi je díky obsaženým složkám schopná ovlivňovat činnost organizmu. Jsou to zejména polysacharidy nacházející se v Reishi, které upravují činnost imunitního systému. Nejen, že ho posilují a uvádí do rovnováhy, ale také mírní špatné reakce. Reishi je totiž plná složek, které dokáží likvidovat patogeny, ať už virového, nebo bakteriálního původu.  

ReishiA z lékárny

Houba Reishi má velice pevnou buněčnou strukturu a vyznačuje se hořkou chutí. Proto se v kuchyni moc nevyužívá. Dnes jsou již dostupné různé doplňky stravy s obsahem Reishi, ať už ve formě prášku, nebo kapslí. Vyzkoušet můžete doplněk stravy z lékárny ReishiA 800mg EXtractum, který obsahuje 100% čistý extrakt této houby, jenž zaručuje maximální kvalitu i účinnost. Výběr hub zde podléhá speciálním kritériím a díky použití kvalitní extrakce zajišťuje ReishiA 800mg EXtractum vyšší účinnost a vstřebatelnost látek do organizmu.


Doporučujeme