0

KATEGORIE

Menu

Jak posílit imunitu celé rodiny? Vsaďte na hlívu ústřičnou!

V chladných zimních dnech dostává imunita celé rodiny pořádně zabrat. Viry a bacily na nás číhají na každém rohu – v práci, škole, dětském kolektivu nebo veřejné dopravě. Jediným řešením, jak se vyhnout nepříjemnému nachlazení a chřipce, je silná imunita. Nevíte, jak na to? A už jste slyšeli o zázračné hlívě ústřičné?

Co hlíva obsahuje?

Hlíva ústřičná je houba, kterou pro její blahodárné účinky na lidské zdraví využívali již staří Římané. Je oblíbená nejen díky své chuti, ale hlavně množství látek a vitaminů, které obsahuje. V hlívě nalezneme prospěšné betaglukany, dále vitaminy C, D, K, B, železo, zinek, draslík, sodík, selen, aminokyseliny, proteiny a vlákninu. Hlíva ústřičná je někdy nazývána jako „elixír věčného mládí“ a byla využívána zejména v tradiční čínské medicíně k léčení nejrůznějších zdravotních neduhů.

K čemu je dobrá?

Hlíva ústřičná má antioxidační a antibakteriální účinky a je prospěšná i na celkové zdraví a vitalitu. Má pozitivní vliv na náš imunitní systém a celkově posiluje naši obranyschopnost. Dále reguluje krevní tlak, snižuje chronickou únavu, udržuje správnou hladinu cholesterolu v krvi, udržuje klouby a šlachy zdravé a je skvělým pomocníkem při zvládání stresových situací. Extrakt z hlívy se přidává i do tělových a pleťových krémů, jelikož má hojivý vliv na aknózní pleť a bradavice.

Jak ji konzumovat?

Hlíva ústřičná roste na mrtvých kmenech a pařezech. Zakoupíme ji ale i v supermarketu. Hlíva je kulinářskou pochoutkou a lze z ní připravit nejrůznější pokrmy. Nejčastěji se s hlívou setkáváme v asijské kuchyni, kde je skvělou přísadou do polévek, omáček, salátů nebo jako příloha k masu. Můžeme z ní připravit také smažené řízky, guláš, nebo ji sušit či nakládat. Hlíva však po tepelné úpravě ztrácí většinu vitaminů a prospěšných látek, a proto je lepší ji konzumovat ve formě doplňků stravy.

Skvělý parťák rakytník

Pro větší účinnost hlívy ústřičné na naši imunitu je vhodné užívat přípravky v kombinaci s rakytníkovým olejem. Ten obsahuje velké množství vitaminů a minerálů, např. vitamin A, E, B a K, nenasycené mastné kyseliny, kyselinu listovou i další. Rakytník působí jako antioxidant, který váže volné radikály a přispívá ke zpomalení stárnutí organismu. Navíc podporuje přirozenou obranyschopnost a normální činnost kardiovaskulárního systému. Kromě toho přispívá k udržení normálního stavu trávení. Rakytníkový olej tak dokáže ve správném množství podpořit účinky hlívy ústřičné a posílit naši obranyschopnost v době, kdy to nejvíce potřebujeme.

Oblíbení pomocníci z lékárny

Při boji s oslabenou imunitou se proto v lékárnách poohlédněte po přípravcích právě s hlívou a rakytníkem. Vyzkoušet můžete doplněk stravy Imunit® Hlíva ústřičná 800 mg s rakytníkovým olejem a echinaceou. Kromě vysokého obsahu sušené hlívy (800 mg), která je mimo jiné bohatým zdrojem betaglukanů, v něm naleznete také rakytníkový olej, echinaceu a nukleotidy. Selen navíc komplexně udržuje obranyschopnost a přirozenou imunitu. Pro zdraví vašich ratolestí je pak trefou do černého Hlíva ústřičná PRO DĚTI s Rakytníkem JACK HLÍVÁK. Svým unikátním složením s přírodními certifikovanými betaglukany z hlívy ústřičné, extraktem z rakytníku a dalšími vitaminy se tento doplněk stravy stává jedinečným na českém trhu. Zároveň díky obsaženému selenu přípravek posiluje obranyschopnost organizmu a díky jódu zajišťuje normální růst dětí.

 


Doporučujeme