0

KATEGORIE

Menu

Jak hubnout po čtyřicítce?

Po čtyřicítce, a především v období přechodu, vám tělo odpustí mnohem méně než mezi 20. a 30. rokem života. V tomto věku totiž dochází mimo jiné ke zpomalení metabolických funkcí, což může vést k přibírání na váze.

V žádném případě však nepřestávejte jíst úplně. Úplné hladovění či nesmyslné vynechávání jídla jsou tou největší chybou, kterou můžete udělat. Naopak! O jídle byste měla přemýšlet. Pokud jste si doteď neosvojila návyky zdravého životního stylu, je nejvyšší čas začít. Poradíme vám, co dělat, abyste si udržela štíhlou postavu i v dalších letech!

Režim nejen v jídle

Jedním z důvodů, proč se v průběhu menopauzy zvyšuje hmotnost, jsou změny hladiny hormonů. A právě kvůli tomu je důležité udržovat pravidelný stravovací režim. Tělo se díky tomu snáze se změnami vypořádá. Základem je pravidelná snídaně, oběd a večeře, které byste měla jíst v přibližně stejnou dobu. To platí i pro váš spánek, nejen že byste měla dodržovat minimálně 8hodinový odpočinek, ale zároveň si hlídejte, abyste ulehala i vstávala ve zhruba stejnou dobu.

Módní hit – přerušovaný půst

Nejste zastánkyní snídaně a raději jíte později? Nebo naopak večeříte v pozdním odpoledni a večer chodíte brzy spát? Nevadí! Můžete vyzkoušet přerušovaný půst. Například 8/16 (8 hodin jíte, 16 hodin držíte půst) či 10/14 (10 hodin jíte, 14 hodin držíte půst). Díky prodloužené době bez jídla se vám srovnávají hladiny hormonů. Tím se nastartuje proces hubnutí a urychlí se i tvorba svalové hmoty.

Jezte bílkoviny

A především ty kvalitní. Navýšit byste měla například příjem mléčných výrobků, a to kvůli vápníku. Předejdete tak vzniku osteoporózy, která je pro ženy v období klimakteria velkým rizikem. Doporučuje dodržovat obecné pravidlo, které velí zahrnout do každého jídla alespoň 30 gramů bílkovin. Právě dostatek bílkovin ve stravě vám pomůže se udržet v kondici a zároveň zabrání tomu, abyste přibírali na váze a obalovala se tukem.

Strašák jménem celulitida

Až 90 % žen trápí v přechodu celulitida, která souvisí s působením ženského hormonu estrogenu. Vaječníky přestávají pracovat a ztrácí se tak hlavní zdroj tohoto ženského pohlavního hormonu, kvůli čemuž dochází k nárůstu podkožních tukových buněk, které tlačí na povrch kůže a vytváří ďolíčky. Ty připomínají svým vzhledem pomerančovou kůru.

Zásadní je zde opět zdravá výživa. Doporučuje se razantně omezit konzumaci živočišných tuků, jednoduchých cukrů a konzervantů. Velice důležitý je také dostatek tekutin, které mají blahodárný vliv na elasticitu pokožky a lymfatický systém.

Když už si nevíte rady, zkuste to v lékárně

Zhubněte a buďte zase svá! Pomůže vám v tom tradiční přípravek Bellasin, který přichází s inovovaným složením. Nově i s účinnými složkami pro redukci celulitidy v podobě posíleného Bellasin CelluSlim. Tento doplněk stravy byl speciálně vyvinut pro potřeby ženského organizmu po 40. roku života. Obsažený zelený čaj napomáhá efektivnímu hubnutí a kontrole ukládání tuků, len pomáhá udržet pocit sytosti a snižuje nadměrnou chuť k jídlu. Extrakt ze semen červených hroznů pak zmírňuje celulitidu.

 

 


Doporučujeme