0

KATEGORIE

Menu

Zastavte chrápání v jednom kroku!

Kdo by to neznal? Celý den se těšíte na zasloužený odpočinek, ale když přijde na lámání chleba, nemůžete usnout, protože vaše drahá polovička chrápe, až se hory zelenají. Pokud vás zajímá, jak zastavit příval těchto uši drásajících zvuků, čtěte dále!

Ještě několik let zpátky se chrápání nepovažovalo za zdravotní komplikaci, ale spíše za společenský problém, který se partneři snažili ututlat před okolím. V současnosti je tomu jinak, Chrápání již dávno není tabu, a dokonce se uvádí jako jedna z častých příčin rozvodů.

 Co je chrápání?

 Obecně je chrápání nepříjemný zvuk, který je způsobený prodlouženým měkkým patrem, které se při nádechu a výdechu chvěje. Svaly totiž v noci povolí, dýchací cesty se zúží a více vibrují.

 Zvyšte pozornost!

 Existuje mnoho faktorů, které mohou chrápání zhoršovat. Například alkohol nebo prášky na spaní ještě více uvolňují svaly. Nadváha zase způsobuje tlak na dýchací cesty. Nachlazení, alergie či výrůstky na nosní sliznici mohou nos blokovat a nutit člověka dýchat ústy. 

 Je statisticky dokázáno…

 Odborné výzkumy ukázaly, že přes čtyřicet dva procent populace v noci chrápe. Nejčastější skupinu tvoří lidé, kteří pokořili hranici věku šedesát a více let. Zde s tímto problémem bojuje až šedesát procent mužů a čtyřicet procent žen.

 Co podniknout?

 ·         Pozorovat se vyplácí

 Kdo je připraven, není překvapen. Zkuste měnit polohy během spánku, protože někteří lidé chrápou, jen pokud jsou v určité pozici. A před ulehnutím pečlivě místnost vyvětrejte.

 ·         Časovače

 Na současném trhu jsou k dostání také hodinky proti chrápání, které mají speciální čidla zaznamenávající chrápání. Ty při náznaku chrápání vyšlou elektrický impuls, který by měl nežádoucí zvuky zastavit. Fungují podobně jako zamlaskání druhého člověka.

 ·         Spása pro okolí s názvem špunty do uší

 Tito pomocníci slouží spíše k uchlácholení, jelikož neuškodí, ale také bohužel nepomohou. Tato „berlička“ nepříjemné zvuky pouze tlumí.

 ·         Zaměřte pozornost na další aspekty

 Lékaři také doporučují před spaním nekouřit, jelikož kouření způsobuje mírný otok hrdla. Vhodné je rovněž nekonzumovat alkohol, jelikož po požití dochází k ochabnutí svalů v krku.

 ·         Účinná pomoc z lékáren

 Speciální nosní či ústní spreje mají fungovat na jednoduchém principu.  Mají za úkol zvlhčit sliznice měkkého patra a protáhnout dýchací cesty.  Skvělé reference sklízí pomocník Pssst! FORTE ústní sprej proti chrápání s obohaceným složením pro maximální účinek. Tento zdravotnický prostředek obsahuje účinnou složku VOLUME CONTROL COMPLEX™, která je jedinečnou kombinací devíti rostlinných extraktů a látek, jež působí na měkké části horních dýchacích cest. Čtěte pečlivě návod k použití a informace, které se vztahují k bezpečnému používání zdravotnického prostředku.

 Prožijte poklidnou noc bez rušivých elementů!

 


Doporučujeme