0

KATEGORIE

Menu

Belohair 50mg/ml drm.sol.1x60ml

Humánní léčivý přípravek

Belohair je indikován k léčbě androgenně podmíněné alopecie u mužů ve věku 18 až 65 let. Počátek a stupeň náhrady vlasů může být mezi pacienty variabilní. Čtěte pozorně příbalový leták.


596 
Uvedená cena platí pouze pro nákupy v e-shopu lekarnalemon.cz. Cena v lékárnách se může lišit.
od 499 Kč
od 1 500 Kč
30


Za dalších získáte dopravu ZDARMA! Osobní odběr zdarma od 499 Kč | Doprava zdarma od 1 500 Kč

Belohair je indikován k léčbě androgenně podmíněné alopecie u mužů ve věku 18 až 65 let. Počátek a stupeň náhrady vlasů může být mezi pacienty variabilní. Čtěte pozorně příbalový leták.

Belohair 5% je indikován k léčbě androgenně podmíněné alopecie u mužů ve věku 18 až 65 let.

 • Kožní roztok s alkoholovým arómatem

NA OBNOVU VLASŮ MUŽŮM 

 • S obsahem účinné látky minoxidil
 • Stimulace růstové fáze vlasů
 • Prokazatelná účinnost
 • Určeno pro dlouhodobou terapii

Účinnou látkou přípravků belohair®  5 % kožní roztok je minoxidil. Belohair® 5 % kožní roztok k jsou indikovány k léčbě androgenně podmíněné alopecie.

Počátek a stupeň náhrady vlasů může být mezi uživateli variabilní. Údaje o léčbě ale ukazují, že na léčbu s větší pravděpodobností zareagují pacienti mladší a pacienti s kratší dobou a s menší plochou plešatosti na vrcholku hlavy.

Přípravek belohair®

 •  2 % kožní roztok je určen pro muže i ženy, 
 •  5 % kožní roztok pouze pro muže.

Alopecie, neboli částečná či úplná ztráta vlasů, se vyskytuje mnohem častěji u mužů než u žen. Pokud vypadává již několik týdnů více než 100 vlasů denně, hovoříme o chorobném vypadávání vlasů. Postižený by měl navštívit kožního lékaře, který vlasy prohlédne a stanoví, zda je vypadávání chorobného původu nebo zda se jedná o dědičně podmíněnou alopecii.

 

PŘÍČINY/RIZIKOVÉ FAKTORY

Existuje sedm příčin, proč vlasy mohou vypadávat:

 • geny - dědičné vlohy určují, jak citlivě pokožka reaguje na mužský pohlavní hormon testosteron; pokud je člověk hodně citlivý, vzniká alopecie mužského typu,
 • léky - některá antidepresiva, cytostatika, a dokonce i nadměrné dávky vitamínu A mají často za následek vypadávání vlasů,
 • nemoci - při chřipce, poruchách štítné žlázy, oslabení imunitního systému, zánětu jater a některých mykózách, může patřit padání vlasů k příznakům dané choroby,
 • jedovaté látky v životním prostředí - vysoká koncentrace rtuti, sloučenin olova a zlata, arsenu, etyluretanu a thalia poškozuje vlasové váčky,
 • diety - jednostranná strava vede často k nedostatku důležitých minerálních látek a vitamínů, které jsou naléhavě nutné pro růst vlasů,
 • stres - v obdobích většího napětí může docházet k uvolňování většího množství tzv. „stresových hormonů“, které růst vlasů brzdí,
 • mytí - mechanická a chemická zátěž způsobená častým mytím vlasy poškozuje. Za určitých okolností může vzniknout alergie na některé kosmetické výrobky.

Mechanismus stimulace růstu vlasů není plně znám, ale minoxidil může zvrátit proces ztráty vlasů při androgenně podmíněné alopecii (hormonálně podmíněné vypadávání vlasů) následujícími mechanismy:

 • zvětšením průměru vlasu,
 • stimulací fáze aktivního růstu vlasů,
 • prodloužením fáze aktivního růstu vlasů,
 • stimulací fáze tvorby nového vlasu ihned po vypadnutí původního vlasu.

Minoxidil podporuje mikrocirkulaci ve vlasové pokožce. Cévní endotelový růstový faktor (VEGF) je minoxidilem stimulován, přičemž VEGF je pravděpodobně zodpovědný za zvýšení prostupnosti kapilár, o čemž svědčí vyšší metabolická aktivita pozorovaná během fáze aktivního růstu vlasů.

Účinnou látkou přípravku belohair® 5 % kožní roztok je minoxidil.

POUŽITÍ: 

 • dávka 1 ml (odpovídá 10 stlačením) musí být aplikována na postiženou plochu pokožky, od středu postižené části 2x denně, ráno a večer.

Celková denní dávka nesmí být vyšší než 2 ml. Pokud se přípravek nanáší prsty, ruce musejí být po aplikaci umyty. Aplikace přípravku 2x denně musí pokračovat i po objevení nových vlasů, pro povzbuzení jejich růstu.

Zkušenosti ukazují, že růst nových vlasů se může 3 - 4 měsíce po ukončení aplikace minoxidilu zastavit a vypadávání vlasů se může obnovit. Proto je doporučeno s léčbou pokračovat. V rozsáhlých klinických studiích byl ověřen terapeutický účinek lokálně aplikovaného roztoku minoxidilu po dobu 2 let.

OBSAH: 1 ml roztoku obsahuje minoxidilum 50 mg a pomocné látky (ethanol 96 % (v/v), propylenglykol a čištěnou vodu).

Výdej přípravku není vázán na lékařský předpis. Přípravek není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Před použitím si důkladně přečtěte příbalovou informaci, popřípadě pečlivě dodržujte pokyny lékaře či lékárníka.

Přiveďte vlasy k životu

Vlasy jsou chloubou každé ženy. Bujná kštice, to je sen každého z nás. Právě proto bychom neměli péči o ně zanedbávat. Jak to ale zařídit, když k nám příroda není příliš štědrá? Občas se stane, že vlasy jsou velmi namáhané, oslabené, vysušené a chybí jim potřebná vlhkost. Ani množství vlasů není u každého stejné a ovlivňují ho různé faktory.

Svoji roli hrají geny, věk nebo pohlavní hormony, tzv. androgeny. S některými faktory si neporadíme (například neomládneme), nicméně kondici vlasů ovlivnit přece jen do jisté míry můžeme i my sami. V dnešní době navíc existují různé podpůrné prostředky počínaje speciálními kosmetickými šampony, přes vitaminové doplňky až po skutečně léčivé přípravky. To všechno může pomoci omezit nebo přímo zabránit vypadávání vlasů, tzv. alopecii. Jednou z účinných látek je například minoxidil.

Co umí minoxidil?

Minoxidil je původně účinná látka léku určeného k léčbě vysokého krevního tlaku, který se dnes již nepoužívá. Jeho vedlejším účinkem totiž byl zvýšený růst vlasů a ochlupení. A právě těchto účinků minoxidilu lze v péči o vlasy využít. Působení látky vede k otevření tzv. draslíkových kanálů v membránách svalů a zvýšení přívodu krve a živin do vlasového váčku a právě díky tomu lze použít přípravek s obsahem minoxidilu pro nastartování a podporu růstu vlasů. Minoxidil je navíc jediná látka pro podporu růstu vlasů registrovaná jako léčivý přípravek. Obsahuje jej například přípravek Belohair.

Belohair  se vyrábí ve formě kožního roztoku ve dvou koncentracích - 2% roztok je určen pro muže i ženy a silnější 5% roztok jen pro muže.

Oba jsou indikovány k léčbě androgenně podmíněné alopecie neboli částečné či úplné ztrátě vlasů. Ta se vyskytuje mnohem častěji u mužů než u žen.

Pokud vypadává již několik týdnů více než 100 vlasů denně, hovoříme o chorobném vypadávání vlasů. Postižený by měl navštívit kožního lékaře, který vlasy prohlédne a stanoví, zda je vypadávání chorobného původu nebo zda se jedná o dědičně podmíněnou alopecii a podle toho stanoví i léčebný proces.

A proč zrovna Belohair?

Obsahuje již zmiňovanou účinnou látku minoxidil v nejvyšší povolené koncentraci na trhu (5%), díky které stimuluje růstovou fázi vlasů. Přípravek má prokazatelnou účinnost a je určen pro dlouhodobou terapii.

A kdy očekávat viditelné výsledky?

Na bujnější kštici se můžete těšit už zhruba po 2 měsících, nezbytnou podmínkou je však pravidelná aplikace.

Samozřejmě, že se nedá přesně stanovit, jak přípravek "zabere" právě u vás. Léčba musí být dlouhodobá, protože po jejím předčasném ukončení může opět dojít k vypadávání vlasů.

 

Belohair 50mg/ml drm.sol.1x60ml
PDK 2591064
ATC MINOXIDIL
SUKL kód 0134864
Farmakoterapeutická skupina Dermatologica
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav skladem

Zákazníci také kupují