0

KATEGORIE

Menu

Betaglukan junior+ tob.30

Doplněk stravy

Přípravek obsahující přírodní betaglukany, zinek a vitamin C. Je vhodný pro děti od tří let. Betaglukan použitý v tomto přípravku je kvasničného původu a má garantovanou čistotu minimálně 80%, což značí vysokou kvalitu přípravku.


235 
Uvedená cena platí pouze pro nákupy v e-shopu lekarnalemon.cz. Cena v lékárnách se může lišit.
od 499 Kč
od 1 500 Kč
30


Za dalších získáte dopravu ZDARMA! Osobní odběr zdarma od 499 Kč | Doprava zdarma od 1 500 Kč

Přípravek obsahující přírodní betaglukany, zinek a vitamin C. Je vhodný pro děti od tří let. Betaglukan použitý v tomto přípravku je kvasničného původu a má garantovanou čistotu minimálně 80%, což značí vysokou kvalitu přípravku.

Přípravek obsahující přírodní betaglukany, zinek a vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému.

  • Je vhodný pro děti od tří let ke krátkodobému i dlouhodobému užívání. 

Doplněk stravy pro děti obsahující v jedné tobolce 100 mg kvasničných betaglukanů, 40 mg vit.C, 10 mg kvasničných nukleotidů a 5 mg zinku (laktát zinečnatý).

  • Přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Betaglukan použitý v tomto přípravku je kvasničného původu a má garantovanou čistotu minimálně 70 %, což značí vysokou kvalitu přípravku. 140 mg kvasničného betaglukanu odpovídá 100 mg přírodního Beta-1.3/1.6 D-Glukanu. 

Dávkování:

  • obvyklé - 1 tobolku denně
  • zvýšené -2 tobolky denně

Po konzultaci s odborníkem je možné dávkování zvýšit.

Přípravky řady Betaglukan od Apotexu jsou vyráběny v České republice.

Aktivní látky

1 tobolka (± 5%) 

% RHP*

Inulín

160 mg

**

Betaglukan 

140 mg

**

Vitamin C

40 mg

50 %

Nukleotidy

10 mg

**

Zinek

5 mg

50 %

*  Referenční hodnota příjmu

** RHP není stanovena u jednotlivých položek

Betaglukan JUNIOR 100 mg je dostupný v balení po 30 tobolkách.

Betaglukany pro silnou obranyschopnost

V přírodě se nachází mnoho látek, které tělu pomáhají bojovat se škodlivými organismy. Mezi vůbec nejúčinnější dostupné prostředky na podporu imunity patří betaglukany. Ty jsou, oproti jiným imunomodulátorům, mimořádně důkladně studovány a každý účinek je doložen desítkami, v některých případech i stovkami vědeckých studií. Jak se získávají a čím se vyznačuje kvalitní doplněk stravy?

Každá maminka ví, že základem pro správné fungování obranyschopnosti je pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu a dostatečné množství vitaminů. Mezi méně známé látky na podporu imunity patří také betaglukany, které se nacházejí v houbách, kvasinkách nebo obilninách, jako je ječmen nebo oves.

Jejich úkol je poměrně jednoduchý. „Betaglukany aktivují makrofágy, buňky tvořící první obrannou linii organismu. Takto vybavené organismy následně vykazují mnohem silnější schopnost odolávat bakteriím a cizorodým látkám,“ popisuje jejich funkci prof. Dr. Václav Větvička, Ph.D. Betaglukany mohou pomoci při infekcích a nachlazeních, ale také při hojení ran a dalších potížích. „Vzhledem k tomu, že naše imunita bojuje takřka neustále s nájezdy choroboplodných zárodků, doporučuji betaglukany přijímat preventivně,“ dodává odborník.

V důsledku průmyslového zpracování o betaglukany v potravinách přicházíme. Je proto dobré dodávat je tělu pomocí doplňků stravy. Při jejich výběru bychom se měli řídit jednak dostatečnou denní dávkou, ale také čistotou, se kterou byly látky ze zdroje izolovány. „Kvalitní doplněk stravy pro dospělé by měl mít 100-200 mg standardizovaného množství betaglukanu. Velmi důležitá je také jeho čistota, která být měla být 70 % a výše. Produkty obsahující pouze rozdrcené houby mají minimální, nebo dokonce žádnou účinnost,“ upozorňuje profesor Větvička.

  • Dospělí se zase mohou spolehnout na přípravek Betaglukan IMU obsahující kromě  kvasničného betaglukanu také rozpustnou vlákninu inulín, jejímž úkolem je vytvářet ve střevě příznivé prostředí pro prospěšné probiotické bakterie. Betaglukanový extrakt ve všech doplňcích stravy řady betaglukan se vyznačuje minimálně 80% čistotou.

Přípravky řady Betaglukan od Apotexu jsou vyráběny v České republice. 

 

 

Betaglukan junior+ tob.30
PDK 3028314
Informace Doplněk stravy
Stav skladem

Zákazníci také kupují