0

KATEGORIE

Menu

Condrosulf 400mg cps.dur.180(3x60)

Humánní léčivý přípravek

Přípravek CONDROSULF 400, tvrdé tobolky je indikován k léčbě degenerativních nemocí kloubních, zejména gonartrózy, koxartrózy a artrózy kloubů prstů ruky. Je určen pro dospělé pacienty ve II. a III. stadiu onemocnění podle Kellgrena. Čtěte pozorně příbalový leták.


1 287 
Uvedená cena platí pouze pro nákupy v e-shopu lekarnalemon.cz. Cena v lékárnách se může lišit.
od 499 Kč
od 1 500 Kč
30


Za dalších získáte dopravu ZDARMA! Osobní odběr zdarma od 499 Kč | Doprava zdarma od 1 500 Kč

Přípravek CONDROSULF 400, tvrdé tobolky je indikován k léčbě degenerativních nemocí kloubních, zejména gonartrózy, koxartrózy a artrózy kloubů prstů ruky. Je určen pro dospělé pacienty ve II. a III. stadiu onemocnění podle Kellgrena. Čtěte pozorně příbalový leták.

Biologický lék na bázi chondroitinsulfátu vylepšuje mechanické a elastické vlastnosti chrupavky a má prokázanou účinnost při snížení projevů artrózy a zlepšení funkčnosti kloubů

  • Čtěte pozorně příbalový leták.

Užíváním Condrosulfu lze dosáhnout výrazného snížení bolesti v klidu nebo při zátěži a zlepšení pohyblivosti kloubů. Jedná se o biologický produkt získaný z rybí chrupavky a používá se při léčbě degenerativních onemocnění kloubů. Hlavní složkou je chondroitinsulfát, jenž má výraznou schopnost vázat ve tkáních vodu, čímž zabezpečuje normální funkci kloubu, a je jednou ze základních stavebních složek chrupavky.

Jakmile se sníží schopnost vázat vodu, dochází k postupné degeneraci chrupavky a zhorší se funkce kloubu. Tomu spolehlivě zabrání užívání Condrosulfu 400, přičemž dojde k obnově metabolické rovnováhy chondrocytů. Přípravek je obvykle dobře snášen a je vhodný pro dlouhodobou terapii. V těhotenství a v období kojení se smí užívat jen při zvlášť závažných důvodech.

Výhody při užívání:
Přípravek snižuje projevy artrózy a zlepšuje funkčnost a pohyblivost kloubů. Zpomaluje tedy ubývání chrupavky kloubu. I po vysazení léčby přetrvává účinek minimálně tři měsíce. V porovnání s běžnou léčbou artrózy má vyšší bezpečnost a nezpůsobuje lékové interakce.

Doporučená terapie:
Po dobu zahajovací léčby, která trvá dva týdny, se užívají dvě tobolky dvakrát denně. Udržovací léčba pak probíhá po dobu dvou až tří měsíců a užívají se jedenkrát denně dvě tobolky. Po ukončení této kůry se doporučuje tří měsíční pauza a případně pak léčbu opakovat. Užívání přípravku se doporučuje dvakrát ročně s tříměsíční přestávkou.

Zravý kloub:
Kloub je složen z chrupavky, která je tvořena buňkami a mezibuněčnou hmotou. Chrupavka tlumí všechny tlaky a nárazy. Pod chrupavkou je kost, kloubní pouzdro a mezery naplněné kloubní tekutinou. Pohyblivost kloubu umožňuje chrupavka spolu s kloubní tekutinou. Při normální funkci kloubu nedochází při pohybu téměř k žádnému tření.

Co je artróza?
Artróza je onemocnění kloubů, ke kterému dojde vlivem opotřebování kloubní chrupavky. Poškozuje tedy funkci kloubů, omezuje pohyb a způsobuje bolest. Nejčastěji jsou postiženy ty klouby, které jsou nejvíce namáhány, tedy kyčelní a kolenní. Může se objevit již ve třiceti letech, ale také až v šedesáti. Ne všechny artrotické změny však musí vyvolat u pacienta potíže jako bolesti, omezení pohyblivosti a otoky.

Jak vzniká artróza?
V mnohých případech vzniká artróza přetěžováním kloubů a poškozením chrupavky. Chrupavkové buňky pak produkují neplnohodnotnou mezibuněčnou hmotu, která omezuje normální funkci kloubu. Chrupavka se stává tenčí a není tak pružná, hladký povrch se zdrsní a tím se snižuje tření při pohybu kloubu. Následkem přetížení je popraskání kosti pod chrupavkou a vznik tzv. mikrofraktur. Kost se stane hustší a křehčí. Nová kostní tkáň vzniká hlavně na okraji kloubů, což omezuje jejich pohyblivost. S artrózou tak vzniká i bolestivé napětí svalů.

Jak přispět k léčbě?
Degenerace chrupavky, stejně tak i její léčba je dlouhotrvající proces. Při léčbě je důležité řídit se dalšími pokyny lékaře, jako např. snížení hmotnosti, dodržování diety a v některých případech fyzioterapie. Důležité je nepřerušit tříměsíční terapii ani po celkovém odeznění bolesti, protože při úplné degeneraci chrupavky nezbývá, než nahradit nefunkční kloub kloubní protézou.

Co je přípravek Condrosulf 400, tvrdé tobolky a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Condrosulf 400, tvrdé tobolky je chondroitinsulfát, který je jednou z hlavních součástí mezibuněčné hmoty chrupavky a má charakteristickou význačnou schopnost vázat ve tkáni vodu.

Zabezpečuje tím mechanické a elastické vlastnosti chrupavky. Při artrotických degenerativních procesech dochází ke snižování obsahu chondroitinsulfátu v chrupavce působením specifických enzymů (lytických enzymů), které vedou k degeneraci chrupavky. Následkem snížené schopnosti vázat vodu dochází pak k postupné degeneraci chrupavky a ke zhoršení funkce kloubu. Chondroitinsulfát potlačuje aktivitu enzymů, které poškozují chrupavku, podporuje látkovou výměnu v chrupavce a zlepšuje mechanicko-elastické vlastnosti chrupavky. Podávání přípravku

Condrosulf 400, tvrdé tobolky vede přívodem chondroitinsulfátu k obnovení metabolické rovnováhy základních buněčných složek chrupavky (chondrocytů).

Kdy se lék používá?

Přípravek Condrosulf 400, tvrdé tobolky je určen k léčbě degenerativních onemocnění kloubů, zejména kolenního (gonartrózy) nebo kyčelního (koxartrózy) mírného až středního stupně a artrózy kloubů prstů ruky.

Osteoartróza je onemocnění, které způsobuje bolesti a funkční omezení kloubů. Typickým příznakem osteoartrózy kolene je námahová bolest, která vzniká při chůzi a tzv. startovací bolest (ranní a po klidu vznikající ztuhlost spojená s bolestivostí). V klidu se obtíže zmenšují.

U osteoartrózy kyčle může bolest vyzařovat po zevní straně stehna ke koleni nebo do křížové oblasti zad. Pacient má obtíže se ohnout, aby si zavázal tkaničky, oblékl ponožky apod. Zhoršuje se chůze, zvláště po schodech, pacient kulhá. Jestliže je charakter bolesti odlišný od typických příznaků uvedených výše, vyhledejte svého lékaře. Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 3 měsíců, vyhledejte svého lékaře.

Při výskytu klidových bolestí kloubů, otoku nebo zarudnutí kloubu, teploty či úbytku tělesné hmotnosti vyhledejte svého lékaře.

U artrózy kloubů prstů ruky a při artróze dalších kloubů se před zahájením léčby poraďte se svým lékařem.

 

Condrosulf 400mg cps.dur.180(3x60)
PDK 2532142
ATC CHONDROITIN-SULFÁT
SUKL kód 0176921
Farmakoterapeutická skupina Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav skladem

Zákazníci také kupují