0

KATEGORIE

Menu

Elmex Gelée 33.19mg/g+22.1mg/g dnt.gel 25g

Humánní léčivý přípravek

Je určen pro prevenci vzniku zubního kazu a fluoridaci zubní skloviny, léčbu počínající zubního kazu. Pro prevenci a ošetření citlivých zubů, obnažených zubních krčků a stavů spojených s nadměrným obrušování zubní skloviny. Čtěte pozorně příbalový leták.


270 
Uvedená cena platí pouze pro nákupy v e-shopu lekarnalemon.cz. Cena v lékárnách se může lišit.
od 499 Kč
od 1 500 Kč
30


Za dalších získáte dopravu ZDARMA! Osobní odběr zdarma od 499 Kč | Doprava zdarma od 1 500 Kč

Je určen pro prevenci vzniku zubního kazu a fluoridaci zubní skloviny, léčbu počínající zubního kazu. Pro prevenci a ošetření citlivých zubů, obnažených zubních krčků a stavů spojených s nadměrným obrušování zubní skloviny. Čtěte pozorně příbalový leták.

Vysoce koncentrovaný zubní gel, který obsahuje téměř 10× vyšší množství fluoridů než běžná zubní pasta.

Efektivně fluoriduje, remineralizuje a posiluje zubní sklovinu.

Co je elmex® gelée a k čemu se používá?

 • léčivý přípravek, vysoce koncentrovaný zubní gel obsahující 12 500ppm F-
 • k léčbě počínajícího zubního kazu (remineralizace)
 • k prevenci zubního kazu a fluoridaci zubní skloviny
 • k ochraně a ošetření citlivých krčků (hypersenzitivita)
 • vhodný pro stavy spojené se zvýšeným obrušováním zubní skloviny (spony snímatelných náhrad, ortodontické aparáty)
 • výrazně snižuje riziko vzniku zubního kazu (v porovnání s pouhým čištěním zubů zubním kartáčkem a běžnou zubní pastou)
 • doporučován zubními lékaři a dentálními hygienistkami

 

 • 3 užitečné návyky pro zdravé a krásné zuby

Dokud je vše v pořádku, obvykle našim zubům nevěnujeme moc péče a spokojíme se s dvouminutovým čištěním ráno a večer. Na své zuby však někdy klademe mnohem větší nároky, a tak by si zasloužily i lepší péči. Zkuste si osvojit tři nenáročné návyky, které mohou vašemu chrupu prokázat velkou službu.

Mluvíme-li o obdobích, v nichž bychom měli chrupu věnovat větší pozornost, můžeme začít hned dětstvím. Sklovina mléčného zubu je totiž nevyzrálá a měkčí, a tudíž náchylnější k tvorbě kazu. Děti, a to i ty starší, navíc často neovládají správnou techniku čištění nebo je zkrátka nebaví a chtějí mít svou povinnost jen rychle splněnou. V ústech tak zůstává více zubního plaku, jehož bakterie stojí na počátku vzniku zubního kazu. V období tzv. smíšeného chrupu, kdy dochází k výměně mléčných zubů za stálé, se navíc v ústech nacházejí zuby různé výšky, a čištění je tak obtížnější.

I další pro zuby náročnější životní etapa je spojená s dětmi. Týká se nastávajících maminek, u nichž hraje roli zvýšený dávivý reflex a častější zvracení, ale také těhotenské chutě a neustálé střídání sladkého a kyselého jídla. Změny pH, k nimž pak v ústech dochází, stavu dutiny ústní neprospívají.

Nezapomínejme ani na sportovce a všechny, kteří musí častěji zatínat zuby, a tak u nich může dojít k mechanickému poškození zubní skloviny.

Toto jsou jen některé příklady toho, že to s námi náš chrup občas nemá jednoduché. Chcete-li pro vaše zuby udělat něco prospěšného, zkuste si osvojit některé užitečné návyky. 

 1. Nepodceňujte čistou vodu

Jídlo, především sladké a kyselé, ale i slazené nápoje snižují pH v ústech. Vytvářejí tak kyselé prostředí. Pokud si však po jídle nebo slazených nápojích ústa vypláchnete obyčejnou čistou vodou, pomůžete pH neutralizovat. Ze stejného důvodu jsou užitečné i žvýkačky bez cukru. Žvýkáním totiž podporujete tvorbu slin, které vám sladké nebo kyselé v ústech naředí. Možná si říkáte, že lepší než voda či žvýkačka je kartáček a zubní pasta. Ty ovšem nemíváme vždy po ruce. Navíc existují případy, kdy je dokonce vhodnější s čištěním přibližně půl hodinky počkat, a to například po konzumaci džusů nebo vína, kdy může být zubní sklovina kyselým prostředím narušenaČistá voda je v takových chvílích ideálním pomocníkem.

 1. Více než svačinka

Také další z našich tipů kombinuje příjemné osvěžení, ba přímo svačinku, s péčí o chrup. Jde totiž o syrovou zeleninu, například mrkev, celer nebo petržel. Čím více vláknitá je struktura zeleniny, tím více je třeba ji žvýkat, což podporuje produkci slin vytvářejících v našich ústech zdravé prostředí.

 1. Fluoridace v pohodlí domova

Užitečným návykem je také pravidelná fluoridace, jejímž cílem je dodat do povrchových vrstev skloviny dostatečné množství fluoridů, a zvýšit tak odolnost zubů vůči kyselinám, které jsou vytvářeny bakteriemi zubního plaku. K fluoridaci v domácím prostředí je určen léčivý přípravek elmex® gelée, zubní gel, který obsahuje téměř 10x vyšší množství fluoridů než běžná zubní pasta a představuje účinnou ochranu před zubním kazem. Jeho aplikace je snadná a provádí se jednou týdně.

 

Elmex Gelée 33.19mg/g+22.1mg/g dnt.gel 25g
PDK 3072999
ATC FLUORID SODNÝ, KOMBINACE
SUKL kód 0203909
Farmakoterapeutická skupina Stomatologica-praeparata medicinalia
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav skladem

Zákazníci také kupují