0

KATEGORIE

Menu

Exoderil 10mg/ml drm.sol.1x20ml
SUPER CENA

Exoderil 10mg/ml drm.sol.1x20ml

Humánní léčivý přípravek

Exoderil je antimykotický, protizánětlivý kožní roztok ke kožnímu podání. Jeho léčivou složkou je naftifin. Je účinný proti houbám, kvasinkám a plísním. Má také antibakteriální účinek proti různým grampozitivním a gramnegativním organismům. Čtěte pozorně příbalový leták.


289 Kč
Uvedená cena platí pouze pro nákupy v e-shopu lekarnalemon.cz. Cena v lékárnách se může lišit.
od 499 Kč
od 1 500 Kč
30


Za dalších získáte dopravu ZDARMA! Osobní odběr zdarma od 499 Kč | Doprava zdarma od 1 500 Kč

Exoderil je antimykotický, protizánětlivý kožní roztok ke kožnímu podání. Jeho léčivou složkou je naftifin. Je účinný proti houbám, kvasinkám a plísním. Má také antibakteriální účinek proti různým grampozitivním a gramnegativním organismům. Čtěte pozorně příbalový leták.

Exoderil je antimykotický, protizánětlivý kožní roztok ke kožnímu podání.

  • Jeho léčivou složkou je naftifin.
  • Je účinný proti houbám, kvasinkám a plísním.
  • Má také antibakteriální účinek proti různým grampozitivním a gramnegativním organismům.

Exoderil roztok se používá k léčbě:

plísňových onemocnění kůže nebo kožních záhybů meziprstových plísňových onemocnění plísňových onemocnění nehtů onemocnění kůže způsobených kvasinkami léčbě pityriasis versicolor, která je vyvolávána Pityrosporon orbiculare a k léčbě mykóz způsobených druhotnou bakteriální infekcí zánětlivých kožních plísňových onemocnění (se svěděním i bez svědění).

  • Exoderil roztok je vhodný pro dospělé i děti.

Kožní infekce se mohou projevit jako začervenání, svědění, olupování nebo praskliny kůže.

Na nohou se obvykle projevuje popraskáním nebo tvorbou šupin na kůži, ale může se též vyskytnout mírný otok, puchýřky nebo mokvající vřídky.

Houbová infekce na nehtech (uvnitř nebo pod nehtem) se pozná podle změny tvaru, barvy a struktury nehtu. Nehet zesílí, ztratí lesk a zkroutí se, infekce se může rozšířit i na okolní nehty.

Na těle, hlavě, krku, obličeji nebo pažích obvykle vypadá jako kruhovité oblasti s červenou vyrážkou, ale mohou se vyskytovat také šupinaté oblasti způsobující svědění.

Dále se může vyskytovat na kůži jako olupující se oblasti, které bělají z důvodu ztráty pigmentace. Oblasti jsou nápadné zejména v létě, neboť se okolí opaluje normálně. Tato forma onemocnění se vyskytuje na trupu, krku nebo pažích a může se po měsících znovu objevit, zvláště v době horka a zvýšeného pocení.

Pokud si nejste jisti příčinou, která způsobuje Vaše onemocnění, prosím, zeptejte se, před použitím Exoderil roztoku, svého lékaře nebo lékárníka, který Vám poradí.

Charakteristika:

  • Přípravek Exoderil patří do skupiny léčiv zvaných dermatologika, antimykotika.
  • Exoderil je antimykotický, protizánětlivý roztok k zevnímu použití.
  • Jeho léčivou složkou je naftifin. Je účinný proti houbám (dermatofytes, t.j. trichofyty, mikrospory a epidermofyty), kvasinkám (Candida albicans,

Pityriasis versicolor), plísním (Aspergillus) a ostatním houbám (např.

Sporothrix schenckii). Proti dermatofytům a různým druhům Aspergillus je naftifin účinný in vitro (ve zkumavce). Proti kvasinkám je fungicidní (smrtící) a fungistatický (růst zastavující), účinek je odvislý na daném kmenu. Vedle protiplísňového účinku má naftifin také antibakteriální účinek proti různým grampozitivním a gramnegativním organismům, které se obyčejně vyskytují ve spojení s plísňovým onemocněním. Klinický účinek naftifinu se projevuje rychlým ústupem příznaků zánětu, zvláště svědění.

Složení – účinné látky:

Léčivá látka: 1 g roztoku obsahuje naftifini hydrochloridum 10 mg.

Složení – pomocné látky:

Pomocné látky: propylenglykol, bezvodý ethanol, čištěná voda.

Kontraindikace:

Nepoužívejte přípravek Exoderil jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na naftifin nebo na kteroukoli další složku přípravku

Exoderil (viz Složení).

Exoderil roztok se nesmí používat k ošetření očí a do otevřených ran, neboť obsahuje alkohol..

Nežádoučí účinky:

Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Exoderil nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Po použití přípravku se může ojediněle objevit mírné místní dráždění, jako suchost, začervenání a pálení. Tyto účinky jsou vždy zvratné a není nutné přerušit léčbu. Vyskytnou-li se jakékoliv nežádoucí účinky, je nutno se poradit s lékařem.

  • Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Exoderil 10mg/ml drm.sol.1x20ml
PDK 1146126
ATC NAFTIFIN
SUKL kód 0054315
Farmakoterapeutická skupina Antimycotica (lokální i celková)
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav skladem

Zákazníci také kupují