0

KATEGORIE

Menu

HERBADENT roztok na dásně gng.sol.25ml

Humánní léčivý přípravek

Herbadent se používá k masážím dásní, zejména při paradentóze a k ošetření zánětlivých onemocnění ústní sliznice. Čtěte pozorně příbalový leták.


245 
Uvedená cena platí pouze pro nákupy v e-shopu lekarnalemon.cz. Cena v lékárnách se může lišit.
od 499 Kč
od 1 500 Kč
30


Za dalších získáte dopravu ZDARMA! Osobní odběr zdarma od 499 Kč | Doprava zdarma od 1 500 Kč

Herbadent se používá k masážím dásní, zejména při paradentóze a k ošetření zánětlivých onemocnění ústní sliznice. Čtěte pozorně příbalový leták.

Herbadent je vodně-lihový roztok rostlinných drog a silic s přídavkem lokálního anestetika k ošetřování zánětu dásní a dutiny ústní.

Indikace: Fytofarmakum, stomatologikum, antiflogistikum, adstringens, mírné anestetikum. Hlavní indikační oblastí jsou gingivitidy, z nich nejvíce chronické katarální gingivitis. Příznivě ovlivňuje průběh akutní i chronické ulcerosní gingivitidy, herpetické gingivostomatitidy a parodontitidy. Slouží k lokální terapii slizničních eflorescencí při multiformním erytemu,u pemphigu, dekubitů nebo po traumatickém poškození sliznice úst. Po chirurgických stomatologických výkonech slouží jako pomocný léčebný přípravek při vzniku sekundární infekce, urychluje hojení ran. Zabraňuje vzniku gingivitid po nasazení dentálních dlah a mezičelistních fixací.

Dávkování a způsob podání: Herbadent masážní roztok se používá v neředěném stavu. Slouží především k masáži dásní a potírání slizničních eflorescencí. Přípravek se aplikuje tak, že se vatová tyčinka nasytí neředěným roztokem Herbadentu a masíruje okraj gingivy asi 10krát okolo každého zubu. Tento výkon se provádí jednou denně, vždy večer po vyčištění zubů.

Kontraindikace: Přecitlivělost na některou složku přípravku.

Nežádoucí účinky: Při dodržování doporučeného způsobu použití nejsou známy. U osob přecitlivělých na některou složku přípravku možnost alergických reakcí.

Upozornění: Přípravek Herbadent obsahuje alkohol.

Uchovávání: Při teplotě do 25 st. C, v dobře uzavřeném obalu, aby byl v suchu. Varování: Přípravek Herbadent nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu a musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Účinné látky: 1 originální balení (25 ml) přípravku obsahuje Herbadent: Herbarum extractum fluid. - bylinný extrakt 22,5 ml, Acidum salicylicum - kyselina salicylová 0,25 g, Acidum boricum - kyselina boritá 0,25 g, Acidum citricum - kyselina citronová 0,125 g, Benzocainum - benzokain 0,0625 g, Menthae pip. etheroleum - silice máty peprné 0,05 g, Caryophylli etheroleum - silice hřebíčkovcového květu 0,05 g, Foeniculi etheroleum - fenyklová silice 0,025 g, Ethanolum 80% - ethanol 80% ad 25,0 ml.

Složení extraktu: Agrimoniae herba (řepíková nať) 5,0 g, Matricariae flos (heřmánkový květ) 2,0 g, Salviae officinalis herba (nať šalvěje lékařské) 2,0 g, Tormentillae rhizoma (nátržníkový oddenek) 1,0 g, Ethanolum 96%(V/V) (ethanol 96%) 77,0 g, Aqua purificata (čištěná voda) 18,5 g

Výrobce: HERBADENT s.r.o. je česká firma s pozoruhodnou tradicí, založená v roce 1897 bratry Svatkovými pod názvem První kvasírny a sklepy maltonových vín Praha Smíchov. Známá je dnes hlavně jako výrobce bylinných dentálních produktů. Od padesátých let minulého století se zde pod značkou HERBADENT® vyrábí dentální bylinné přípravky ze směsi 7 léčivých bylin, které jsou vhodné proti parodontóze, zánětům a krvácení dásní. Mezi stomatology je dobře známý a oblíbený léčivý přípravek HERBADENT® masážní roztok – roztok na dásně, který je k dostání pouze v lékárnách. Firma Herbadent s.r.o. je držitelem certifikátů ISO 9001 a GMP (Správná výrobní praxe). 

HERBADENT roztok na dásně gng.sol.25ml
PDK 2666650
ATC RŮZNÁ JINÁ LÉČIVA PRO LOKÁLNÍ LÉČBU V DUTINĚ ÚSTNÍ
SUKL kód 0191186
Farmakoterapeutická skupina Phytopharmaca
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav skladem

Zákazníci také kupují