0

KATEGORIE

Menu

Vectavir tónovaný krém na opary 10mg/g crm.1x2g

Humánní léčivý přípravek

Vectavir je tónovaný homogenní krém světle béžové až hnědé barvy, který je určen k léčbě herpes labialis. Výrazně zkracuje dobu hojení, redukuje bolest vyvolanou herpetickým postižením a výrazně zkracuje dobu, po kterou je virus vylučován. Čtěte pozorně příbalový leták.

Doprava zdarma přes Dpd od 250Kč

314 
Uvedená cena platí pouze pro nákupy v e-shopu lekarnalemon.cz. Cena v lékárnách se může lišit.
od 499 Kč
od 250 Kč
30


Za dalších získáte dopravu ZDARMA! Osobní odběr zdarma od 499 Kč | Doprava zdarma od 250 Kč

Vectavir je tónovaný homogenní krém světle béžové až hnědé barvy, který je určen k léčbě herpes labialis. Výrazně zkracuje dobu hojení, redukuje bolest vyvolanou herpetickým postižením a výrazně zkracuje dobu, po kterou je virus vylučován. Čtěte pozorně příbalový leták.

Vectavir je tónovaný homogenní krém - světle béžové až hnědé barvy, který je určen k léčbě herpes labialis.

Když už máte opar

Nestihli jste zahájit léčbu oparu v jeho prvotní fázi (brnění nebo už dokonce zarudnutí)? Použijte Vectavir tónovaný krém s účinnou látkou penciklovir, který odstraňuje bolest, urychluje hojení a je účinný ve všech fázích léčby oparu.

Výhody léčby

Co byste měli vědět o léčivu Vectavir tónovaný krém na opary 10 mg/g
krém s jedinečnou účinnou látkou penciklovir:

  • Je účinný i při zahájení léčby v pozdějších fázích oparu (fáze pupínků a puchýřků)
  • Významně zkracuje dobu vylučování viru
  • Výrazně zkracuje dobu hojení
  • Tlumí bolest
  • Umožňuje diskrétní aplikaci
  • Tělová barva podporuje přirozený vzhled pokožky 
  • Neobsahuje kortikoidy 
  • Neobsahuje parabeny

Aplikujte:

  • Každé 2 hodiny
  • Po dobu 4 dní

Vectavir tónovaný krém na opary 10mg/g. Lék na vnější použití. Obsahuje Penciklovir. Před použitím si pozorně přečtěte příbalovou informaci nebo se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Více o přípravku si můžete přečíst v příbalové informaci.

Jak Vectavir funguje?

Vectavir obsahuje účinnou látku penciklovir, která patří do třídy virostatik. Virostatika jsou léčivé látky, které se používají k zastavení množení virů. Vectavir působí přímo v jádře infikované buňky a tím pozastavuje další replikaci virů. Klinické studie prokázaly, že Vectavir jako mast na opary zrychluje hojení až o 30% a dobu nakažlivosti zkracuje až o 40%*. Lék na vnější použití. Obsahuje Penciklovir. Před použitím si pozorně přečtěte příbalovou informaci nebo se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Více o přípravku si můžete přečíst v příbalové informaci.

  

 

Nepodchytili jste léčbu oparu hned na začátku?

S Vectavirem můžete léčbu zahájit i ve fázi tvorby puchýřků.

 

Vyzrajte na spouštěče oparů

Únava a nemoc

Pozor na období, kdy jsou všichni kolem vás nachlazení a vy přichází do pravidelného styku s různými viry. Když je vaše imunita oslabena, stáváte se náchylnějšími na onemocnění způsobené herpes virem. Posilujte svoji imunitu v průběhu celého roku, dbejte na dostatečný přísun vitaminů a pokud to jen trošku jde, vyhýbejte se kontaktu s nemocnými osobami. Když už přeci jen cítíte počáteční svrbění anebo se vám na rtu udělal puchýřek, sáhněte po Vectavir tónovém krému, který utlumí nepříjemnou bolest a urychlí hojení oparu.

Stres

Není náhoda, že opar se objeví v ten nejméně vhodný okamžik, např. před důležitou schůzkou. Častým spouštěčem oparů je totiž stres. Snažte se vyvarovat stresových situací. Najděte si čas jen pro sebe, relaxujte a hodně spěte.

Sluneční záření

Ultrafialové záření (UV) může nejen poškodit kožní buňky a způsobit jejich předčasné stárnutí, ale navíc může aktivovat virus, který znovu zapříčiní výsev oparu. Ať už jedete v létě za sluníčkem k moři nebo v zimě na hory, používejte opalovací krém a balzám na rty s vysokým UV faktorem. Jako první pomoc na cesty si přibalte do zavazadla Vectavir tónovaný krém na opary.

Zima a chlad

Věděli jste, že oparům se někdy říká „zima“? Když rtuť teploměru klesne pod nulu, venku vane chladný vítr a vzduch je sušší, jsou vaše rty vystaveny vyššímu riziku narušení, které stejně jako slunce může způsobit tvorbu oparu. Používejte proto v chladném počasí vyživující balzámy na rty, které vaše rty zvláční a před narušením ochrání. 

Hormony

Hormonální výkyvy, jako je menstruační cyklus u žen, mohou být jedním ze spouštěčů tvorby oparu. Pokud vypozorujete, že máte sklon k tvorbě oparů právě během vašeho menstruačního cyklu, mějte v těchto dnech po ruce Vectavir tónovaný krém na opary pro včasné zahájení léčby.

Osoby nakažené oparem

Vyhněte se i pouze formálnímu líbání s cizími osobami nebo s osobami, u nichž je zjevný výskyt oparového onemocnění. Stejně tak se vyvarujte sdílení veškerého nádobí s dalšími osobami. Nejrizikovější je fáze prasknutí puchýřků, kdy z oparů vytéká infikovaná tekutina.

 

Desatero prevence přenosu nákazy

Ochranné očkování proti Herpes Labialis (HSV 1) dosud neexistuje. Rovněž není k dispozici ochranné očkování, které by tlumilo četnost a rozsah reaktivace onemocnění.* Rozpoznání a vyhýbání se rizikovým faktorům tzv. spouštěčům je důležitým opatřením k prevenci výsevu.** Dodržováním několika jednoduchých zásad můžete výrazně snížit riziko přenosu nebo nákazy oparem.

1. Nedotýkejte se pokud možno infikovaného místa.

2. Nikoho nelíbejte.

3. Zabraňte styku tekutiny z puchýřku s dalšími zdravými místy na pokožce.

4. Vyvarujte se těsnému kontaktu s malými dětmi.

5. Nesdílejte nádobí, sklenice, příbor ani ručníky s dalšími lidmi.

6. Ručníky používejte pouze jednorázově, aby nedošlo k přenosu infekce na dosud zdravá místa na pokožce.

7. Ručníky perte na vysokou teplotu, optimálně 90ᴼC.

8. Nepoužívejte kontaktní čočky z důvodu možného přenosu infekce do očí.

9. Léčivo nanášejte na opar pomocí jednorázové vatové tyčinky nebo pomocí čistého ihned po aplikaci důkladně umyjte mýdlem.

10. Krémy, make-up a další přípravky taktéž nanášejte na obličej pouze pomocí jednorázových vatových tyčinek, abyste zamezili zanesení infekce do kosmetiky.

 

Čtěte pozorně příbalový leták.

Vectavir tónovaný krém na opary 10mg/g crm.1x2g
PDK 3296507
ATC PENCIKLOVIR
SUKL kód 0208775
Farmakoterapeutická skupina Dermatologica
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav skladem

Zákazníci také kupují